30 czerwiec 2020
patronat medialny

Przepis na płaski brzuch i brak opuchlizny

fot. nadesłane
Odmładzamy się "Na Surowo" z Mariuszem Budrowskim.
Lato w pełni, więc czas się rozebrać i wyjść nad wodę w letniej krasie. Odchudzeni, przygotowani do sezonu, piękni…. Ale, ale… co się dzieje z naszym brzuchem? Jak się pozbyć zwisającej skóry? A nasza twarz? Czy wygląda jak z żurnala? Jak uniknąć worków pod oczami albo opuchlizny na kostkach
i nadgarstkach?


Sekrety płaskiego brzucha i braku opuchlizny odkrywa przed nami autor bloga „Odmładzanie na Surowo” Mariusz Budrowski, autor bestsellerów: Surowe Życie, Na Surowo Przepisy, Wierszykowo Na Surowo, a także organizator takich wydarzeń jak: Surowe Życie, Witariada, WitaLive.

Gdy chudniemy, często jest tak, że skóra na naszym brzuchu „wisi” i jest rozciągnięta. Podobnie dzieje się z twarzą… Nie… to nie wygląda za ciekawie. Jak się tego pozbyć?

Brzuszki do tyłu sposobem na płaski brzuch

Mimo, że schudłem aż 30 kilogramów, zachowałem płaski brzuch. Moja skóra nie jest obwisła, wszystko jest ściągnięte. Dlaczego mi się udało? Jak to osiągnąłem? Po prostu wykonuję ćwiczenia, które nazywają się 5 rytuałów tybetańskich.

Większość osób jest przekonana, że jedynym sposobem na uzyskanie efektu płaskiego brzucha jest chodzenie na siłownię i robienie tzw. “brzuszków”. Fakt, poprzez to ćwiczenie poprawiamy mięśnie brzucha, ale niestety nie jesteśmy w stanie zlikwidować obwisłej skóry.

Sposobem na to, są tzw. brzuszki do tyłu – ćwiczenie, którego celem jest naciąganie skóry. Ćwiczenie polega na tym, że ściągasz brzuch i pośladki, żeby nie było obciążenia na krzyż i odchylasz ciało do tyłu. Na początek polecam 25 powtórzeń, po czym przerywasz pierwszy dzień. Chodzi o to, żeby nie było zakwasów. Robisz sobie 1, 2 dni przerwy i później zwiększasz liczbę ćwiczeń.

Ja doszedłem do 3 powtórzeń po 50 razy i myślę, że jest to najbardziej optymalne. Robisz 50 powtórzeń, 30 sekund przerwy i robisz następne 50 powtórzeń. Znowu minuta przerwy, 50 powtórzeń.

Zobaczysz jak szybko to działa i jak szybko skóra na brzuchu zacznie się naciągać.

Uwaga! Osoby, które mają problemy z dolną częścią kręgosłupa, muszą na początku być bardzo uważne. Wychylając się do tyłu, podeprzyjcie się rękoma i zobaczcie, do którego miejsca jesteście w stanie się wychylić. Jest to bardzo ważne, żeby nie nadwyrężyć tej części kręgosłupa, która bardzo często jest obciążona przez brzuch.

Eliminacja niezdrowych produktów gwarantem gładkiej twarzy

Istnieje przynajmniej pięć bardzo ważnych przyczyn, dlaczego nasze ciało puchnie i robią nam się worki pod oczami. Pierwszą najważniejszą przyczyną jest za dużo gotowanego białka w naszej diecie. Potrzebujemy go, mniej więcej 0,4 g na kg masy ciała w ciągu dnia, a spożywamy dużo więcej. Białko obciąża nasze ciało, a nadmiar zamienia się w cukier, który powoduje dużo więcej problemów.

Drugą przyczyną puchnięcia jest to, że dostarczamy za mało potasu, pierwiastka, który występuje w roślinach. Potrzebujemy go 4700 mg dziennie, tj. mniej więcej trzy wielkie sałatki warzywne. Większość osób tego nie spożywa. Przestaliśmy jeść warzywa, bo nastraszyli nas, że tam jest mnóstwo pestycydów. Czy jest jakieś niebezpieczeństwo związane z za dużą ilością potasu? Za duża ilość potasu, może być dla Ciebie niebezpieczna tylko w momencie, kiedy masz chore nerki.

Nie spożywamy odpowiedniej ilości potasu, a jednocześnie dostarczamy za dużo sodu do naszego organizmu. Tymczasem potrzebujemy 4 razy więcej potasu w swoim organizmie niż sodu. Zachwiana jest relacja między tymi pierwiastkami. Stanowi to problem, ponieważ sód zatrzymuje wodę w naszym organizmie i powoduje, że chorujemy.

Powinniśmy zlikwidować tę relację i zmniejszyć ilość sodu (zalecana dawka - 2 g dziennie).

Trzecią przyczyną puchnięcia jest alkohol. Jeśli odstawisz alkohol, zobaczysz bardzo szybko poprawę – ciało natychmiast zacznie regulować i przestaniesz puchnąć.

Czwartą przyczyną jest glutaminian sodu, dodawany do pokarmów (głównie fast-foodów i wszelkich pokarmów przetworzonych), żeby nas od nich uzależniać. Jedna ze straszniejszych przyprawa, od której „wysiadają” nasze nerki. I wreszcie na piątym miejscu jest cukier.

Eliminując tych pięć przyczyn, zlikwidujesz puchnięcie Twojego ciała.

Dbajmy o swoje ciało, tak jak byśmy dbali o swój samochód.  Jest to pojazd, którym potrzebujesz jeździć, od teraz do końca swojego życia. Ten pojazd może się w pewnym momencie zepsuć, jeżeli nie będziemy o niego odpowiednio dbać.

„Odmładzanie na Surowo” to blog obserwowany przez 293 tys. osób na Facebooku, mającego 224 tys. subskrypcji na YT oraz 30 tys. na Instagramie.

Jego popularność wynika z faktu, że w zrozumiały sposób przekazuje podstawową wiedzę o odżywianiu, o tym, jaki wpływ na nasz organizm mają pokarmy i w jaki sposób możemy tym zarządzać, by czuć się zdrowo i cieszyć się pełnią energii.

Do tego – jak zrzucić zbędne kilogramy i utrzymać wagę, która nas satysfakcjonuje? Dzięki materiałom, jakie znajdziemy na stronie www.odmladzanienasurowo.com  zaczniemy żyć bardziej świadomie, a także dowiemy się wiele na temat profilaktyki zdrowotnej. A jeśli zaczniemy stosować porady i zmienimy nasz tryb życia na ten proponowany przez Mariusza – pozbędziemy się wielu dotychczasowych dolegliwości, najprawdopodobniej przestaniemy chorować i odzyskamy kontrolę nad naszym ciałem.

 „Odmładzanie na Surowo” to najlepszy sposób na płaski brzuch
 

 „Odmładzanie na Surowo” to najlepszy sposób na spuchnięte oczy, kostki, nadgarstki, worki pod oczami
 

Artykuł pod patronatem „Twojego Miasta”
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
4756
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdyni

kiedy
2020-11-29 19:30
miejsce
Blues Club, Gdynia, Portowa 9
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-03 19:30
miejsce
Blues Club, Gdynia, Portowa 9
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 17:00
miejsce
Sala Koncertowa Portu Gdynia,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 19:30
miejsce
Blues Club, Gdynia, Portowa 9
wstęp biletowany