21 sierpień 2020

Przygotowania do Goodvalley Triathlon Przechlewo na ostatniej prostej

fot. nadesłane
Okolice jeziora Końskiego na Pomorzu w dniach 29-30 sierpnia, jak co roku staną się stolicą polskiego Triathlonu. VIII edycja Goodvalley Triathlon Przechlewo, to święto triathlonistów, którzy w niepowtarzalnej atmosferze tworzonej przez uczestników i ich rodziny, kibiców oraz wolontariuszy będą mierzyć się ze zmaganiami sportowymi na lądzie i wodzie. Imprezę poprzedzi odbywający się dzień wcześniej Bieg Farmera.
Koronawirus
pomorskie
3866
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
Goodvalley Triathlon Przechlewo to jeden z najbardziej rodzinnych triathlonów odbywających się w Polsce. Nad jezioro Końskie zawodnicy przybywają w towarzystwie swoich rodzin, gdzie w przyjaznej atmosferze stawiają czoła sportowym wyzwaniom. Pasjonaci tej dyscypliny sportu będą mieli okazję sprawdzić się w pływaniu, kolarstwie i bieganiu na trzech dystansach indywidualnych: 112,99 km - tzw. „połówce”, 56,5 km - tzw. „ćwiartce”, 28,25 km - czyli „sprincie” oraz na jednym drużynowym 56,5 kilometrowym odcinku. W zawodach mogą także wystartować całe rodziny na dedykowanym im dystansie TriFamily.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Tegoroczna edycja odbywa się w szczególnych warunkach związanych z epidemią COVID-19.Organizatorzy wprowadzili szereg rozwiązań zgodnych z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. – bezpieczeństwo naszych uczestników jest dla nas kluczowe, dlatego przy przygotowaniu tegorocznej ósmej edycji ściśle współpracowaliśmy z lokalnymi władzami oraz inspektoratem sanitarnym. Na trasie i wszystkich punkach kontrolnych pojawią się środki dezynfekujące. Każdy uczestnik otrzyma także maseczkę. Dodatkowo zadbaliśmy o to, aby zawodnicy nie gromadzili się na przykład w strefie finishera – tłumaczy Agnieszka Kwietniewska - prezes klubu sportowego Contra. Organizatorzy zwiększyli także odstępy czasowe pomiędzy poszczególnymi startami, a liczba uczestników nie przekroczy wytycznych wymaganych przez GIS.

W trosce o środowisko

Rodzina atmosfera wydarzenia wspierana jest poprzez ekologiczny charakter imprezy. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest odbiór pakietów startowych przy pomocy aplikacji mobilnej, co pozwala zmniejszyćzużycie papieru. Wszystkie kubki i talerze używane podczas imprezy wykonane są z ekologicznych materiałów, a pozostałe odpady będą segregowane. Biodegradowalne odpadki będą przekazane do Biogazowni Goodvalley. – Troska o środowisko jest wpisana w naszą działalność, dlatego jako główny sponsor triathlonu wspieramy wszelkie proekologiczne inicjatywy. Cieszymy się, że zebrane podczas imprezy odpadki posłużą do produkcji zielonej energii elektrycznej i ciepła, z którego korzystają także okoliczni mieszkańcy – mówi Paweł Nowak, prezes zarządu Goodvalley i uczestnik triathlonu.


Na rzecz potrzebujących

Tradycyjnie, organizatorzy planują również akcje charytatywne, które towarzyszą wydarzeniu. - Jak co roku odbywać się będzie zbiórka odzieży sportowej dla mieszkańców Ośrodka Readaptacji Stowarzyszenia Solidarni “PLUS” EKO “Szkoła Życia” w Wandzinie. Dodatkowo wpisowe pochodzące z Biegu Farmera w całości przeznaczone będzie na wsparcie Miłosza i Krzysia – nastolatków, którzy w wyniku tragicznego wypadku stracili część kończyn i oprócz protez potrzebują stałej rehabilitacji – mówi Grzegorz Brodziak, prezes zarządu Goodvalley.

Start i meta Goodvalley Triathlon Przechlewo 2020 zlokalizowane zostaną na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie. Areną etapu pływackiego będzie Jezioro Końskie, a trasa rowerowa i biegowa powiodą po malowniczej okolicy. Najważniejsze informacje na temat imprezy można znaleźć na stronie www.triathlonprzechlewo.pl oraz na fanpage’u Triathlon Przechlewo na portalu Facebook www.facebook.com/TriathlonPrzechlewo.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
3866
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdyni

kiedy
2020-11-26 19:30
miejsce
Blues Club, Gdynia, Portowa 9
wstęp biletowany
kiedy
2020-11-29 19:30
miejsce
Blues Club, Gdynia, Portowa 9
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-03 19:30
miejsce
Blues Club, Gdynia, Portowa 9
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 17:00
miejsce
Sala Koncertowa Portu Gdynia,...
wstęp biletowany