10 wrzesień 2021

Pomorskie: mobilny punkt szczepień odwiedzi gdańskie szkoły

fot. Autorstwa Jerzy Opioła - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68924270
W poniedziałek na ulice Gdańska wyjedzie specjalny autobus, w którym będą prowadzone szczepienia przeciw COVID-19 dzieci i młodzieży szkolnej. Pojazd będzie stacjonował przed wybranymi szkołami.
REKLAMA

Mobilny punkt szczepień wyruszy w trasę w najbliższy poniedziałek. Do 21 października będzie kursował między największymi gdańskimi szkołami. Zatrzyma się przed placówkami na Chełmie, Oruni Górnej-Gdańsku Południe, Jasieniu, Ujeścisku-Łostowicach. Odwiedzi również Kokoszki, Piecki-Migowo, Wrzeszcz Dolny Nowy Port, Osową i Zaspę Rozstaje.

Dzieci i młodzież w wieku 12-17 lat będą szczepione jedynie dwudawkowym preparatem firmy Pfizer. Osoby powyżej 18 lat życia do wyboru będą miały również jednodawkową szczepionkę Janssen. Świadczeń udzielać będzie wykwalifikowany zespół medyków.

Aby otrzymać zastrzyk, młodzież w wieku 15-18 lat będzie musiała okazać zgodę rodzica lub opiekuna na przeprowadzenie szczepienia. Dziecko w wieku 12-15 lat będzie musiało przedstawić upoważnienie rodzica lub opiekuna dla osoby, która w trakcie szczepienia będzie mu towarzyszyła i sprawowała nad nim faktyczną opiekę. Trzeba również dostarczyć wypełniony kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego, podpisany przez jednego z rodziców lub opiekunów.

"Moim priorytetem jest bezpieczeństwo każdego dziecka, ale również pracowników szkół oraz przedszkoli. Włączcie się proszę w projektowaną w naszym mieście akcję szczepień skierowaną do uczniów gdańskich szkół. Już dziś jesteśmy jednym z liderów szczepień w skali naszego kraju. Jestem przekonana, że wynik ten może być jednak dużo wyższy dla naszego wspólnego bezpieczeństwa" – zaapelowała w komunikacie prasowym prezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz.

Gdański magistrat wyjaśnił, że mobilny punt szczepień będzie udogodnieniem dla rodziców i opiekunów chcących zaszczepić dzieci i młodzież przeciw COVID-19. Akcja organizowana jest we współpracy ze spółkami Copernicus Podmiot Leczniczy oraz Gdańskie Autobusy i Tramwaje. (PAP)

Autor: Anna Wydorska

anm/ joz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdyni

kiedy
2021-11-27 17:00
miejsce
Sala Koncertowa Portu Gdynia,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-29 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny - Duża Scena,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-11-29 20:15
miejsce
Teatr Muzyczny - Duża Scena,...
wstęp biletowany
kiedy
2021-12-06 19:30
miejsce
Hala sportowo-widowiskowa Arena,...
wstęp biletowany