25 czerwiec 2020

Serdecznie zapraszamy na Bazunę

Rozpoczyna się 48. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej „Bazuna”. Mimo pandemii i obostrzeń sanitarnych organizatorzy w tym roku nie odpuścili i zorganizowali ten kultowy przegląd piosenki w nowej, także w atrakcyjnej formule – "NA DRUTACH" - elektronicznie.
Koronawirus
pomorskie
4756
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
„Bazuna” odbędzie się w dniach 26 - 28 czerwca 2020 r. w Gdańsku. W Klubie Kwadratowa będzie scena centralna (bez publiczności, transmisja występów on-line na kanale YouTube); kanał YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA

Jednakże już obecnie już trwa (do czwartku) prezentacja utworów zgłoszonych do konkursy i można  głosować w konkursie o NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI.

Przegląd ma charakter ogólnopolski, udział biorą wykonawcy z całego kraju.

W tym roku „Bazuna” odbędzie się w zmienionej – z powodu stanu pandemii - formule jako „BAZUNA NA DRUTACH”. Nie będzie zatem otwartych występów w plenerze, z publicznością. Natomiast koncerty zespołów oraz występy uczestników konkursu odbędą się w warunkach kameralnych (w różnych miejscach) i będą prezentowane drogą internetową (na kanale YouTube).

Centrum koncertowe i organizacyjne „Bazuny” będzie w Klubie Kwadratowa Politechniki Gdańskiej w Gdańsku.

Widoczne na plakacie tegorocznej Bazuny przewodowe łącza mają dwa znaczenia - jako rzeczywiste kanały transmisji ale też więź między ludźmi, uczestniczącymi we wspólnym wydarzeniu.


Przegląd BAZUNA 2020 online zawierać będzie:
 • występy na żywo w Akademickim Klubie Politechniki Gdańskiej KWADRATOWA - naszym studiu emisyjnym,
 • zarejestrowane specjalnie dla naszej imprezy występy konkursowe oraz zaproszonych Gości,
 • muzyczny obraz Bazuny na przestrzeni pięciu dekad -  Laureaci, wybrane z historii piosenki.
W części konkursowej wystąpi ponad 20 wykonawców (indywidualnych i zespołów). Komplet prezentacji konkursowych dostępny będzie na kanale YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA. Jak co roku organizowany jest także plebiscyt o NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI.


ZARYS PROGRAMU BAZUNY
 • Do czwartku (25 czerwca) prezentacja w internecie (w kanale YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA) zgłoszonych do konkursu utworów i wykonawców (oraz głosowanie o NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI).
 • CZWARTEK (26 czerwca, od 16.00) BAZUNA NA PRZYWITANIE (Emisja:
  • kanał YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA
Wystąpią: Tomek "Szantomas" Kuręda, Ballabard, program Słowa na Wiatr, Pilersi, Zbigniew Rolniczak, Zielony Szlak.
 • PIĄTEK. 26 czerwca, od godz. 15.00 – Rozpoczęcie BAZUNY 2020 (planowane zakończenie ok. 1.00).
Wystąpią na żywo na scenie Klubu Kwadratowa: Grupa Muzycznego Wsparcia, Trzy Majtki, Cztery Pory Miłowania, Łukasz Majewski, Słodki Całus od Buby, Andrzej Starzec, Olek Grotowski
 • SOBOTA (27 czerwca,  w godzinach 11.00 – 15.30) -  część konkursowa oraz koncerty Gości, a od godz. 16.00 koncert sobotni (planowane zakończenie ok. 1.00).
Wystąpią: Artur Block, Mariusz Kamper z zespołem, Waldemar Chyliński i Bogusław Jackowski, 4razywroku, Mała Caryna (program autorski), Małgorzata Lipińska z zespołem, Jacek Jakubowski, Grzegorz Bukała z zespołem
 • NIEDZIELA (28 czerwca, od godz. 11.00 - koncert niedzielny, występy Laureatów i zaproszonych Gości (zakończenie ok. 19.00).
Wystąpią: Bogusław Nowicki, Mała Caryna, Wagabundy, Trzeci Peron, Waldek Mieczkowski z zespołem, Jan Wydra i Waldek "De' Gener" Iłowski, Kamil Badzioch i Wojtek Kopylec.

Integralną częścią 48. „Bazuny” jest konkurs piosenki.

- Mamy nadzieję, że tegoroczna „Bazuna” wyłoni nowe przeboje, pozwoli ujawnić talenty muzyczne nie tylko wśród młodzieży akademickiej – mówi Janusz Wikowski, rzecznik „Bazuny”. - Udział w konkursie ma bowiem charakter otwarty – dla młodzieży, studentów i ludzi ciągle czujących się młodymi. Tak jak w bogatej historii „Bazuny” nominacje konkursowe mają być zachętą i bodźcem do dalszego artystycznego rozwoju oraz konstruowania autorskiego programu.

- Nowością tegorocznej „Bazuny” - z uwagi na zasady sanitarne spowodowane pandemią – jest plebiscyt prowadzony drogą internetową, na najlepszego, zdaniem publiczności, wykonawcę.


Wykonania piosenek zgłoszonych do konkursu już są prezentowane w internecie (w kanale YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA: https://www.youtube.com/playlist?list=PLEVarlQ6d8GxUHja84rAjZ2_Tb2ci6xxT i można głosować elektronicznie.

- Program „Bazuny” jest bardzo bogaty – mówi szef „Bazuny”, Marek Skowronek. - Do występów w koncertach pozakonkursowych (ze sceny centralnej w Klubie Kwadratowa, transmitowanej on-line, wg programu „Bazuny”) zaprosiliśmy znanych i popularnych wykonawców piosenki turystycznej i studenckiej. Mamy nadzieję, że udział znanych artystów, przed laty zdobywających laury „Bazuny” cieszyć się będzie wielkim zainteresowaniem odbiorców – miłośników dobrej, pogodnej muzyki.

- Istotnym aspektem Przeglądu jest jego integracyjny charakter – wyjaśnia Janusz Wikowski, rzecznik „Bazuny”. - W tym roku – z uwagi na przepisy sanitarne – nie będzie bezpośrednich spotkań i wspólnego śpiewania (jak zwykle przy „bazunowym” ognisku). Jednakże „BAZUNA NA DRUTACH” - koncerty na żywo, w internecie mogą także mieć niepowtarzalny, rodzinny charakter. Spodziewamy się, że tegoroczną „Bazunę” wysłucha i zobaczy kilka tysięcy osób z całego kraju.

Głównymi organizatorami przedsięwzięcia są: Studencki Klub Turystyczny Politechniki Gdańskiej FIFY - inicjator i pierwszy organizator „Bazuny”, Pomorskie Stowarzyszenie Kulturalno – Artystyczne BAZUNA oraz Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Gdańskiej i Politechnika Gdańska. Sponsor głównym jest Techno-Service S.A.

„Bazuna” organizowana jest nieprzerwanie od ponad czterdziestu lat. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej cieszy się licznym gronem uczestników – z dawnych i minionych ostatnio lat. Pierwsza impreza odbyła się jesienią 1971 r. w Sali Teatralnej KSW „Żak” w Gdańsku. Przez kolejne lata Przegląd odbywał się w Gdańsku, a następnie - plenerowo w różnych miejscach Pomorza. „Bazuna” kultywuje dobre wzorce piosenki turystycznej i studenckiej kolejnym pokoleniom studentów. Jest spoiwem wielopokoleniowej rodziny studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej i innych uczelni Trójmiasta.

Zapraszamy, jak w poprzednich edycjach Bazuny, na trzy dni pełne piosenki, w szerokiej, nieskończonej przestrzeni wirtualnej. Niech tradycyjnie te weekendowe bazunowe dni - na rozpoczęcie lata – radują, cieszą ucho i serce – dobrą muzyką, piosenką.


Informacja na temat konkursu – plebiscytu „Nagroda Publiczności Bazuny 2020”

Zapraszamy na 48. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej „Bazuna” w dniach 26 - 28 czerwca 2020 r. w Gdańsku.

Jednakże już obecnie, do czwartku trwa głosowanie na ulubionego WYKONAWCĘ KONKURSOWEGO Przeglądu BAZUNA 2020 -  NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI

- Przegląd ma charakter ogólnopolski, udział biorą wykonawcy z całego kraju. Jednakże w tym roku odbędzie się, jak zwykle na początku lata, lecz w zmienionej – z powodu stanu pandemii -  formule  jako  „BAZUNA NA DRUTACH” - wyjaśnia Janusz Wikowski, rzecznik „Bazuny”. - Nie będzie otwartych koncertów w plenerze. Natomiast koncerty zespołów oraz występy uczestników konkursu odbędą się w warunkach kameralnych (w różnych miejscach) i będą na żywo transmitowane drogą internetową (na kanale YouTube).  

Centrum koncertowe i organizacyjne „Bazuny” będzie w Klubie  Kwadratowa Politechniki Gdańskiej w Gdańsku.

W części konkursowej wystąpi ponad 20 wykonawców (indywidualnych i zespołów). Komplet prezentacji konkursowych dostępny jest na kanale YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA. Jak co roku, organizowany jest także plebiscyt o NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI BAZUNY 2020.

- Nowością tegorocznej „Bazuny” - z uwagi na zasady sanitarne spowodowane pandemią – jest plebiscyt prowadzony drogą internetową, na najlepszego, zdaniem publiczności, wykonawcę. Wykonania piosenek zgłoszonych do konkursu już są prezentowane w internecie (w kanale YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA: https://www.youtube.com/playlist?list=PLEVarlQ6d8GxUHja84rAjZ2_Tb2ci6xxT i można głosować elektronicznie.


TRWA GŁOSOWANIE 
Obecnie, na wskazanym kanale można już wysłuchać i zapoznać się utworami i Wykonawcami ze zgłoszonymi do tegorocznego  Przeglądu „Bazuna” 

Głosowanie na ulubionego WYKONAWCĘ KONKURSOWEGO Przeglądu BAZUNA 2020 -  NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI odbywa się: do czwartku 25 czerwca 2020 r., godz. 20.00

Komplet prezentacji konkursowych dostępny jest w kanale YouTube CAŁOROCZNA BAZUNA: https://www.youtube.com/playlist?list=PLEVarlQ6d8GxUHja84rAjZ2_Tb2ci6xxT

Aby oddać głos należy we wskazanym przedziale czasowym wysłać e-mail pod adresem konkurs@bazuna.org.pl, tytułując e-mail: B2020 – nagroda publiczności
 • W treści listu prosimy podać:
  • imię i nazwisko
  • miejsce zamieszkania (miasto, miejscowość)
  • kontakt e-mail (opcjonalnie telefon)
  • WSKAZANEGO WYKONAWCĘ – solistę lub zespół 
Wśród głosujących rozlosowane zostaną upominki związane z Przeglądem BAZUNA, ze wskazanymi Osobami nawiązany zostanie kontakt indywidualny.


Lista Wykonawców – uczestników konkursu Przeglądu BAZUNA 2020:
 • Adam Szymaniak
 • Bez Zgrzytu
 • Cztery Piąte
 • Kacpar Dornig
 • Kapela Spod Rubani
 • Katarzyna Dąbrowska i Mirosław Stępień
 • Katka Gorunova
 • Marta Śliwa
 • Mateusz Ślaski
 • Między Strunami
 • Moja Droga
 • MuzyKuny
 • Na Dnie Serca
 • Nemesis
 • Oskar White
 • The Mind Seekers
 • Tomasz Motyka
 • Tomasz Mroczkowski
 • Wika Kałamarska
 • Zbigniew Wojciechowicz
 • Z Tylu Chmur
 • Jakub Hudský
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
4756
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdyni

kiedy
2020-11-29 19:30
miejsce
Blues Club, Gdynia, Portowa 9
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-03 19:30
miejsce
Blues Club, Gdynia, Portowa 9
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 17:00
miejsce
Sala Koncertowa Portu Gdynia,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 19:30
miejsce
Blues Club, Gdynia, Portowa 9
wstęp biletowany