reklama
kategoria: Kraj
5 marzec 2025

Turniej w Indian Wells - Świątek i Hurkacz odpadli w półfinale pokazowej imprezy

zdjęcie: Turniej w Indian Wells - Świątek i Hurkacz odpadli w półfinale pokazowej imprezy / fot. PAP
fot. PAP
Iga Świątek i Hubert Hurkacz przegrali z Amerykanami Madison Keys i Tommym Paulem 8-10 i na półfinale zakończyli udział w pokazowej imprezie mikstów Eisenhower Cup w kalifornijskim Indian Wells, poprzedzającej tenisowe turnieje WTA i ATP 1000.
REKLAMA

Do turnieju przystąpiło osiem duetów, które utworzyły cztery pary ćwierćfinałowe. Rywalizacja toczyła się systemem pucharowym, a mecze trwały - zgodnie z formułą Tie Break Tens - do 10 wygranych punktów. Łącznie odbyło się siedem spotkań: cztery ćwierćfinały, dwa półfinały i finał.

Rozgrywkom towarzyszyła luźna atmosfera, zarówno na trybunach, jak i na korcie. Zawodnicy uśmiechali się, żartowali, próbowali niekonwencjonalnych zagrań.

Dwa lata temu Świątek i Hurkacz dotarli do finału, a przed rokiem odpadli już po pierwszym spotkaniu. Tym razem "wypośrodkowali" swój występ.

Pierwszymi rywalami biało-czerwonych byli Włosi - mająca polskie korzenie Jasmine Paolini i Lorenzo Musetti. Polacy już na początku uzyskali niewielką przewagę, którą systematycznie powiększali. Mecz zakończył skuteczny serwis Hurkacza, gdyż piłka po returnie Musettiego zatrzymała się na siatce. Skończyło się 10-6.

Podobny przebieg miał półfinałowy pojedynek z Keys i Paulem, ale tym razem na niekorzyść Polaków. Triumfatorka tegorocznego Australian Open w singlu i brązowy medalista olimpijski z Paryża w deblu (w parze z Taylorem Fritzem) nieznacznie wyszli na prowadzenie i mimo ambitnej postawy Świątek oraz Hurkacza nie pozwolili się dogonić. Końcowy wynik to 10-8 dla Amerykanów.

W finale Keys i Paul nie sprostali Jelenie Rybakinie z Kazachstanu i Fritzowi, przegrywając 4-10.

Na zwycięzców czekał czek w wysokości 200 tys. dolarów, ale cała nagroda zasili konta lokalnych organizacji charytatywnych.

Początek rywalizacji w turniejach głównych WTA i ATP w środę. Z Polaków pierwszego dnia zaprezentują się Magda Linette, która ok. godz. 22 zagra z Amerykanką Payton Stearns, oraz Kamil Majchrzak, który po przejściu kwalifikacji nad ranem w czwartek spotka się z Chińczykiem Zhizhen Zhangiem.(PAP)

pp/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Gdynia
8.8°C
wschód słońca: 06:20
zachód słońca: 17:33
reklama

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdyni

kiedy
2025-03-07 17:30
miejsce
Teatr Muzyczny - Nowa Scena,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-03-07 18:00
miejsce
Podwórko Art, Gdynia, Ul. Świętego...
wstęp biletowany
kiedy
2025-03-07 19:00
miejsce
Sala Koncertowa Portu Gdynia,...
wstęp biletowany
kiedy
2025-03-07 19:30
miejsce
Blues Club, Gdynia, Portowa 9
wstęp biletowany