ZUS: Tylko dwa tygodnie na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek

Tylko do 30 czerwca płatnicy składek mogą wnioskować do ZUS o zwolnienie z ich opłacania za marzec, kwiecień i maj. Na Pomorzu do 10 czerwca z tej formy wsparcia skorzystało ponad 116 tys. płatników.
Koronawirus
pomorskie
4756
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA
O zwolnienie ze składek mogą ubiegać się płatnicy, którzy zgłaszają do ubezpieczeń społecznych mniej niż 50 osób, spółdzielnie socjalne, duchowni, a także osoby prowadzące pozarolniczą działalność opłacające składki tylko na własne ubezpieczenia, w tym korzystające z ulgi na start. W przypadku płatników zgłaszających do ubezpieczeń od 10 do 49 osób zwolnieniu podlega 50 proc. kwoty składek, wykazanej w deklaracjach rozliczeniowych, dla pozostałych grup jest to całość. Zwolnienie dotyczy co do zasady trzech miesięcy: marca, kwietnia i maja.

Płatnicy, którzy mogą skorzystać z Tarczy Antykryzysowej, mają czas do 30 czerwca na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek. Do tej daty muszą także złożyć dokumenty rozliczeniowe za okres od marca do maja 2020 r. chyba, że zgodnie z przepisami są z tego obowiązku zwolnieni.

Wnioski do ZUS można składać elektronicznie lub papierowo. Droga elektroniczna (za pomocą PUE) zmniejsza ryzyko popełnienia błędu i tym samym przyspiesza realizację sprawy i wypłatę świadczenia.

Na PUE można sprawdzić szczegóły wniosków o zwolnienie z opłacania składek. Funkcja ta jest dostępna na profilach osób, które złożyły wnioski RDZ. Informacje są prezentowane w zakładce „Płatnik” w bocznym menu [Dokumenty i Wiadomości] w formie dodatkowej zakładki „Tarcza antykryzysowa – wnioski”

Kwota składek jaka za wnioskujących w województwie pomorskim została pokryta z budżetu to blisko 494 mln złotych, a w całym kraju ponad 7,5 mld złotych.
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
pomorskie
4756
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Gdyni

kiedy
2020-11-29 19:30
miejsce
Blues Club, Gdynia, Portowa 9
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-03 19:30
miejsce
Blues Club, Gdynia, Portowa 9
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-05 17:00
miejsce
Sala Koncertowa Portu Gdynia,...
wstęp biletowany
kiedy
2020-12-06 19:30
miejsce
Blues Club, Gdynia, Portowa 9
wstęp biletowany